Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

620-lecie Rudnik

Brak opisu obrazka

W sierpniu br. planujemy uczcić 620-lecie Rudnik. Z tej okazji zostanie zorganizowany festyn we współpracy: gminy, szkoły, domu kultury oraz organizacji działających we wsi. W przygotowania włączają się: grupa odnowy wsi, LZS, rada sołecka oraz druhowie OSP. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wspólnej pracy podczas  przygotowań oraz do udziału w obchodach jubileuszu naszej miejscowości.

Na obchody tj. 12 i 13 sierpnia przygotowujemy wiele atrakcji. Na dzień dzisiejszy możemy Państwu przedstawić wstępny zarys programu nad którym ciągle jeszcze pracujemy. I tak. Sobota czyli 12 sierpnia będzie dniem sportowym. W tym dniu odbędzie się mecz piłki nożnej, turniej speed-balla na Orliku oraz Nocny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta.  To wszystko będzie się działo na boisku. Jednocześnie odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Gminy Rudniki. Dzień zostanie zakończony wieczornym festynem i zabawą taneczną.

W drugim dniu jubileuszowych obchodów zapraszamy wszystkich na mszę świętą do kościoła p.w. Św. Mikołaja w Rudnikach o godz. 12.00, a potem na plac koło sceny, tuż za boiskiem Orlika, gdzie od godz. 15.00 odbywać się będą występy artystyczne dzieci i młodzieży oraz zespołu folklorystycznego Rudniczanie. Towarzyszyć temu będzie wystawa fotografii „Wspomnienia o dawnych Rudnikach”. Wieczorem natomiast odbędzie się koncert zespołu „Cała Góra Barwinków”. Jest to zespół grający muzykę reggae i ska. Grupa ta gościła w programie u Kuby Wojewódzkiego oraz uczestniczyła w 4 edycji programu X FACTOR w TVN.

Festynowi towarzyszyć będzie kiermasz rękodzieła ludowego, atrakcje dla dzieci i bufety.

Na bieżąco będziemy informować o nowych elementach programu.

Zapraszamy i zachęcamy do współpracy.

Wersja XML