Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wójt odpowiada - ROK 2017

Pytanie: Dzień dobry Panie Wójcie. Chciałbym zwrócić uwagę że w miejscowości Janinów brakuje ciągu tabliczek dojazdowych do numerów posesji 1 i 2. Sprawa jest o tyle poważna że numer 1 w Janinowie jest na przeciwko numeru 49 w Słowikowie (kilometr od "właściwego" Janinowa) i nikt nie potrafi znaleźć nr 1 w Janinowie, kurierzy wracają paczki, listonosz też nie wiedział gdzie taka posesja się znajduje (musiałem długo tłumaczyć). Jednakże sprawy przesyłek to sprawy drugorzędne choć kłopotliwe. Najbardziej obawiam się sytuacji w której potrzebna będzie natychmiastowa pomoc medyczna, wtedy brak takiego ciągu tabliczek dojazdowych może okazać się tragiczny w skutkach a liczy się każda sekunda. W związku z powyższym bardzo proszę o założenie takich tabliczek. Pozdrawiam, Ł. Olszowy
Odpowiedź: Dziękuję za przekazaną informację dotyczącą utrudnień dla mieszkańców posesji 1 i 2 w Janinowie.
W najbliższym czasie zostanie umieszczone odpowiednie oznakowanie dojazdu do tych posesji w pobliżu ubojni Pana Stasiaka tak, aby odpowiednio pokierować zainteresowanych.

Pytanie: Szanowny Panie Wójcie Jestem mieszkanką Słowikowa od ponad 15lat. Jakiś czas temu dowiedziałam się, że Słowików podzielony jest na dwie miejscowości – Słowików Szlachecki (przy drodze asfaltowej prowadzącej od stacji PKP Janinów do Mirowszczyzny) oraz Słowików Wiejski (Włościański) lokalizowany za dawną szkołą w Słowikowie – o tym podziale wspomina również internetowa encyklopedia „Wikipedia”. Nie byłoby problemu, gdyby nie fakt, że my, mieszkańcy Słowikowa Szlacheckiego, podając swój adres, wprowadzamy firmy transportowe w błąd. Słowików w nawigacjach znajduje się w Słowikowie Włościańskim, do którego droga prowadzi przez Janinów i las. Natomiast Słowików Szlacheckich jest osobno ujęty w nawigacjach. Proszę sobie wyobrazić zdziwienie kierowcy z dużym transportem (wapno, maszyny rolnicze itp.) gdy dojedzie do lasu i dalej wąska droga? Gdzie i jak nawrócić? A wszystko przez błędne oznakowanie. Oczywiście staram się, swoim dostawcom zwrócić uwagę na to, aby w nawigacji wpisali „Słowików Szlachecki” aby do mnie dojechali, jednak zdarza się również moje przeoczenie tego faktu i kierowcy korzystając z danych dostawy wpisują sam „Słowików” i jadą w las. Panie Wójcie, takich przypadków miałam wiele. Niejednokrotnie kierowcy wprowadzeni w las musieli cofać swoje wielkie auta, Trzeba coś zrobić z tym problemem. Miejscowość Słowików według map istnieje tylko w części Słowikowa Włościańskiego, natomiast Słowików Szlachecki jest przy drodze asfaltowej. Pozdrawiam K. Wierszak
Odpowiedź: Nazwy „Słowików Włościański” czy „Słowików Szlachecki” są to jedynie nazwy historyczne i nazwy używane przez GUS w celach statystycznych. Właściwą nazwą miejscowości jest nazwa „Słowików”, używana w urzędach, instytucjach i dokumentach. Wcześniej wspomniane to nazwy zwyczajowo przyjęte.
Niestety miejscowość Słowików ma bardzo rozproszoną zabudowę w związku z powyższym dojazd do odpowiednich posesji jest utrudniony. Ustawione znaki informacyjne z numerami domów ułatwiają  komunikację po miejscowości. Jest to jedyne rozwiązanie na wskazany przez Panią problem. Informowanie ustne i tłumaczenie ewentualnych możliwości dojazdu oraz wspomaganie się tablicami informacyjnymi jest jedynym skutecznym rozwiązaniem dla poruszania się po tej miejscowości.

Pytanie: Dzień dobry, w dniu dzisiejszym pojawiła się informacja o przedstawicielce gminy odpowiedzialnej za prawa zwierząt w Państwa powiecie, która odmówiła pomocy zwierzęciu w stanie ciężkim. Z informacji wynika, że dopiero interwencja Policji umożliwiła pomoc zwierzęciu oraz przyjazd weterynarza. Jako osoba żywo zainteresowana losem zwierząt oraz często współpracująca w tej kwestii z gminami miast jestem głęboko zszokowana zaistniałą sytuacją. Z informacji wynika, że zarówno przedstawiciele Policji jak i Pan Wójt działali natychmiast i tylko dzięki ich interwencji została zwierzęciu udzielona pomoc. Czy osoba, która zaniechała / utrudniała ratunku psa zostanie pociągnięta do odpowiedzialności?Karolina Ch. TVN
Odpowiedź:

Urząd Gminy w Rudnikach realizuje zadania z zakresu opieki nad zwierzętami bezdomnymi zgodnie z przyjętym uchwałą nr XXII/167/2017 Rady Gminy Rudniki z dnia 7 marca 2017 r. Programem opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Rudniki.

W dniu 2 sierpnia br. odebrano telefoniczne zgłoszenie przebywania bezdomnego psa w m. Jaworzno w kierunku na Parzymiechy.

W momencie gdy samochód służbowy był dostępny pracownica urzędu pojechała na miejsce zdarzenia. Stwierdziła, że pies przebywa w przydrożnym rowie, nie przemieszcza się i najprawdopodobniej jest poszkodowany w kolizji drogowej. W takich przypadkach jest wzywany weterynarz, który udziela zwierzęciu niezbędnej pomocy i prowadzi dalsze leczenie. Pracownica niezwłocznie będąc na miejscu zdarzenia wezwała weterynarza.

Na przyjazd weterynarza trzeba było poczekać a osoby , które znalazły psa same zadeklarowały, że pozostaną na miejscu do przybycia weterynarza, za co im w tym miejscu dziękujemy.

Pies został zabrany do lecznicy w Dobrodzieniu, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Zdiagnozowano pękniętą miednicę, ogólne osłabienie i odwodnienie. Cała interwencja trwała ok. 2 godzin.

Pracownica Urzędu wykonała obowiązki niezbędne w zakresie programu opieki nad zwierzętami. Dla osób interweniujących być może czas w którym przybył weterynarz nie był natychmiastowy ale na to nie mamy wpływu.

Pytanie: Dlaczego nie wszystkie pytania są publikowane na stronach, skoro o coś ktoś pyta oficjalnie to powinno być widoczne, a tak nie jest. Proszę o odpowiedź – Ola mieszkanka Dalachowa.
Odpowiedź: Szanowna Pani Olu. Sprawy nurtujące naszych mieszkańców są dla nas ważne, staramy się pomagać w ich rozwiązaniu i oczywiście odpowiadamy na zadawane pytania.  Pracujemy na rzecz naszych mieszkańców i chcemy wiedzieć jakiego rodzaju problemy ich nurtują.
Zamieszczamy na stronie internetowej wszystkie pytania i odpowiedzi podpisane. Nie są publikowane anonimowe zapytania. Do Pani odpisujemy w drodze wyjątku.  Zadaje Pani pytanie nie podając swoich danych, dlaczego?  Osoba zadająca pytanie chce zostać anonimowa, po co? Pytający wie z kim ma do czynienia, dlatego my też chcemy znać osobę zadającą pytanie.
W zakładce „Wójt Odpowiada” zamieszczone są informacje, jakie dane należy podać przy zadawaniu pytania.

Pytanie: 18.06.2017 r. wysłałem do państwa e-maila z prośbą o publikację, niestety do dzisiaj nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. – Piotr Rasztar
Odpowiedź: Informuję, że treść Pana e-maila została opublikowana na stronie internetowej gminy Rudniki www.rudniki.pl w zakładce „Aktualności”.

Pytanie: Witam, mam pytanie odnośnie prac związanych z zagospodarowaniem terenu między ośrodkiem zdrowia w Żytniowie a starym przedszkolem. Planujecie coś robić w tym roku z tym czy zostawicie tylko tak wycięty plac? Adam – mieszkaniec Żytniowa
Odpowiedź: Odpowiada Iwona Napieraj Z-ca Wójta
Panie Adamie, prace przy parku w Żytniowie będą kontynuowane w roku 2017. W budżecie gminy zarezerwowana jest kwota 32.000 zł i zamierzamy przeprowadzić następujący zakres prac:
- prace ziemne związane z wyrównaniem terenu i usunięciem pozostałych korzeni,
- wykonanie alejki od strony kościoła do boiska sportowego,
- postawienie wiat rekreacyjnych wraz z grami terenowymi (częściowe dofinansowanie z UE).
Do przeprowadzenia części prac porządkowych na tym terenie będziemy potrzebowali wsparcia i pomocy mieszkańców Żytniowa. Jak widzimy wszystkim nam zależy na dokończeniu zagospodarowania parku i mam nadzieję, że mieszkańcy bardzo chętnie zaangażują się w te prace.

Pytanie: Szanowny Panie Wójcie, reprezentuję producenta nawozu organiczno-mineralnego. Nawóz (...) dzięki swojej udokumentowanej skuteczności został zaobserwowany i opisany w programach TV. Piszę z zapytaniem czy rolnicy w Pana Gminie mają problem z utrzymaniem prawidłowego pH gleby na polach? Jeśli tak, to czy jest szansa pokazać zalety produktu rolnikom z Pana gminy? Działanie nawozu podnosi plonowanie do 40%. W przypadku pytań proszę o kontakt.
Odpowiedź: W odpowiedzi na Pana pytanie informuję, że nie posiadamy wiedzy czy rolnicy mają problem z utrzymaniem prawidłowego pH gleby na terenie Gminy Rudniki.
W ramach ewentualnej podpowiedzi, na Pana miejscu skierowałbym pytanie we wskazanym temacie do Izby Rolniczej w Opolu lub do Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Pytanie: Panie Wójcie kiedy będzie działać oświetlenie na Jaworku
Odpowiedź: Z naszej strony inwestycja została zakończona w grudniu ub. r. i jesteśmy gotowi do przyłączenia oświetlenia do sieci energetycznej. W chwili obecnej czekamy na dopełnienie formalności związanych z odbiorem instalacji przez TAURON S.A. i zawarciem umów z nowym sprzedawcą energii – firmą ENERGA S.A. i dystrybutorem – firmą TAURON S.A..
Pomimo naszych interwencji jest to proces długotrwały, na który nie mamy wpływu. Rozumiemy rozgoryczenie mieszkańców. Nam również zależy na szybkim uruchomieniu oświetlenia, które zostało zrealizowane na wniosek lokalnej społeczności i tej właśnie społeczności ma służyć.

Wersja XML