Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Zapachniało wiosną

Dnia 02.04.2011r grupa miłośników turystki pieszej i rowerowej z PSP im. Jana Pawła II w Dalachowie pod opieką nauczycieli Haliny Kierzek i Romana Pinkosza wyruszyła na kolejną wycieczkę rowerową. Została ona zorganizowana w zakresie projektu "Moja edukacja dobrym startem w przyszłość” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Tym razem uczniowie z opiekunami, podziwiali po raz kolejny piękno przyrody Załęczańskiego Parku Krajobrazowego. Grupa wyruszyła z przed szkoły w Dalachowie, przez wieś Kałuże do osady Kępowizna, gdzie oglądali dawny drewniany młyn wodny, który obecnie funkcjonuje jako elektryczny. W pobliżu młyna, po drugiej stronie Warty, widać ośrodek szkoleniowo - wypoczynkowy chorągwi łódzkiej ZHP „Nadwarciański Gród” otoczony dziką i bogatą przyrodą. To właśnie on był punktem docelowym tej wyprawy. W sezonie letnim istnieje możliwość skrócenia trasy - dzięki przeprawie przez Wartę za pomocą harcerskiego promu, można dostać się z Kępowizny wprost do ośrodka. Jednak o tej porze roku młodzi turyści wybrali inną drogę. Grupa rowerowa z Kępowizny dotarła lokalną drogę asfaltową , omijając centrum Załęcza, do nowego mostu na Warcie. Na moście oczywiście był krótki postój, aby zobaczyć i wsłuchać się w wartki nurt Warty. Po takiej relaksacji od razu lepiej się pedałowało. Więc dalej rowerzyści siłując się z powiewami wiatru, skręcając za mostem w wąską drogą wijącą się na pograniczu lasu i nadwarciańskich łąk, dojechali do bramy ośrodka ZHP "Nadwarciański Gród".

Po dotarciu na miejsce nikt nie czuł się zmęczony. Nadszedł więc czas na atrakcje sportowe. Odbył się tam zacięty mecz piłki nożnej, zawody w podbijaniu piłki i staniu w miejscu na rowerze- oczywiście bez podpórek. Na zwycięzców czekały słodkie nagrody - niespodzianki. Po zmaganiach sportowych należało uzupełnić kalorie i chwilę odpocząć.

Niestety czas szybko mijał i trzeba było wracać z powrotem. Wiosenne podmuchy wiatru, piękne krajobrazy i spokój, pozostawiły wszystkim uczestnikom niezapomniane wrażenia.

Uczniowie i opiekunowie aktywnie spędzili wolny czas, poznali osobliwości naszego regionu i już czekają na kolejną "rowerówkę".

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Wersja XML