Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Nasz Kraj – Nasz Czas

4 listopada 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Rudnikach odbył się II Harcerski Festiwal “Nasz Kraj - Nasz Czas”. Został on zorganizowany przez 29 Szczep “Barwne Iskry” pod patronatem Wójta Gminy Rudniki przy współpracy z GOKSiR. Festiwal odbywa się w dwóch kategoriach: piosenki patriotycznej współczesnej i piosenki patriotycznej tradycyjnej. Udział w festiwalu wzięli głównie harcerze ze szczepu, ale były również osoby niezrzeszone.

Jury, w składzie: Magdalena Panek, Arkadiusz Spodymek, Aneta Frydrych mieli trudny orzech do zgryzienia, gdyż w tegorocznej edycji festiwalu zaśpiewało ponad 20 uczestników, a każdy z nich swoim głosem dorównywał niejednej gwieździe estrady. Po burzliwych naradach zdecydowali, że pierwsze miejsce w kategorii piosenka tradycyjna zajmuje Zuzanna Sieja z 12 Rudnickiej Drużyny Harcerskiej, natomiast duet - Julia Jachymska i Emilka Augustyniak okazał się bezkonkurencyjny  w drugiej kategorii. Cała impreza jest realizacją kierunku programowego ZHP #radosny patriotyzm. Ma ona na celu pokazanie Dnia Niepodległości jako radosnego i wesołego, a nie przepełnionego patetyzmem święta. Dzięki takim wydarzeniom pozwalamy mieszkańcom naszej gminy stanowić część wielkiej, narodowej  festy, a w najmłodszych obywatelach przez zabawę zaszczepić patriotyzm. Nie odbyłaby się ona bez pomocy sponsorów, dzięki  którym uczestnicy za swój trud włożony w przygotowanie się do występu otrzymali nagrody.

Po zakończeniu części konkursowej festiwalu, ogłoszeniu wyników odbyła się zabawa taneczna. Wszyscy bardzo dobrze się bawili, a po posprzątaniu sali bezpiecznie wrócili do domów. 

Tekst: Aleksandra Meryk

 

 

Wersja XML