Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Zakończenie pleneru rzeźbiarskiego w Rudnikach

Zakończenie pleneru rzeźbiarskiego

3 lipca, podczas Międzynarodowych Zawodów  Drwali w Bobrowej, miało miejsce zakończenie  Pleneru Rzeźbiarskiego. Przez 5 dni artyści pracowali intensywnie nad kłodami drewna z których powoli wyłaniały się kształty. Powstało pięć ciekawych postaci: drwal, baba, pszczelarz, sołtys i muzyk grający na klarnecie. Ten ostatni to Edward Wcisło – pomysłodawca Spotkań Jazzowych w Rudnikach. Z pewnością ta rzeźba stanie w pobliżu Ośrodka Kultury w Rudnikach, by przypominać o dobrym i wielkim człowieku, który zasłużył się dla rozwoju kultury w naszej gminie. Pozostałe rzeźby również wyeksponowane będą w odpowiednich miejscach.

Był to pierwszy plener rzeźbiarski w gminie Rudniki zainicjowany przez wójta, który postanowił przenieść tego rodzaju przedsięwzięcie na grunt naszej gminy z innych regionów Polski. Udało się! Ogromne, piękne  rzeźby ozdobiły plac przy scenie w Bobrowej. Mistrzowie dłuta, a mianowicie: Łukasz Zabłocki, Grzegorz Kołaczek, Andrzej Kołaczek, Józef Fiedor i Zdzisław Spodzieja uhonorowani zostali pamiątkowymi dyplomami i upominkami, które wręczyli Wójt Andrzej Pyziak oraz dyrektor GOKSiR Janina Pawlaczyk.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów uda się zorganizować podobne wydarzenie i powstaną kolejne wspaniałe figury z drewna, które będą zdobiły naszą gminę przyciągając uwagę i zainteresowanie gości i turystów.

Rzeźbiarzom serdecznie dziękujemy za udział w plenerze i do zobaczenia, być może, za rok. 

 

 

 

Wersja XML