Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Rajd Rowerowy

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

XIX    INTEGRACYJNY  RAJD  ROWEROWY

Integracyjne  rajdy rowerowe organizowane wiosną i jesienią cieszą się  ogromnym zainteresowaniem. Wiosenny  organizuje gmina Rudniki,  jesienny – gmina Radłów.

Tym razem gospodarzem imprezy były Rudniki, a trasa  wiodła  z Żytniowa przez  Żurawie, Bugaj  do Cieciułowa, a stamtąd  przez Brzeziny Cieciułowskie, Jaworzno, Słowików nad zalew w Młynach.

            Pomimo trochę niepewnej  pogody, na starcie odmeldowało się  dwieście pięćdziesiąt osób,  bardzo zróżnicowanych wiekowo - od lat kilku do osiemdziesięciu, na bardzo zróżnicowanym „sprzęcie” – rowerkach dziecięcych,  młodzieżowych, markowych i  tych  trochę już starszych, ale całkiem sprawnych.

 Pierwszy,  malowniczy odcinek  asfaltowej trasy, cykliści pokonali bardzo szybko. Na postoju w Cieciułowie  uzupełnili  stracone kalorie pysznym ciastem oraz kawą i herbatką. Odpoczywając można było pokibicować dzieciom w zabawach z piłką  oraz wójtom  z  dwóch zaprzyjaźnionych gmin, którzy konkurowali w  przeciąganiu liny.

            Na drugim odcinku rajdu  trzeba było  zwolnić tempo.  Trochę  ubrudzeni i  zmęczeni , ale radośni  i uśmiechnięci wszyscy dotarli  do mety nad zalewem w Młynach. Dym ogniska  i   zapach  pieczonej kiełbaski czuć  już było z daleka. Po posiłku wśród uczestników  posiadających pamiątkowe znaczki rajdowe rozlosowano  nagrody i upominki:  akcesoria rowerowe, albumy fotograficzne przedstawiające uroki naszych okolic, gry dla dzieci  i inne atrakcyjne drobiazgi. Radości było co niemiara. Na zakończenie imprezy wójtowie zaprzyjaźnionych gmin rozdzielili pomiędzy uczestników rajdu dwa torty ufundowane przez Gminną Spółdzielnię w Praszce.

            Dziewiętnasta edycja  rajdu okazała się  bardzo udana. Był czas na podziwianie uroków naszych okolic, na wspólną  zabawę, śpiewanie, nawiązanie nowych znajomości i  integrację.

            Komandorem wiosennej wyprawy rowerowej był  Wójt Gminy Rudniki – Andrzej Pyziak.  Imprezę zorganizował GOKSiR w Rudnikach przy współpracy z  referatami promocji i  gospodarki  komunalnej  Urzędu Gminy w Rudnikach. Organizatorzy dziękują serdecznie strażakom z OSP w Rudnikach za pomoc w organizacji  przedsięwzięcia.  

Na kolejny jubileuszowy XX  rajd, tym razem po terenie gminy  Radłów,   ZAPRASZAMY  WE  WRZEŚNIU!

 

 

 

Wersja XML