Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Teatralnie, plastycznie, na wesoło…- o feriach w bibliotece

Teatralnie, plastycznie, na wesoło…- o feriach w bibliotece

Ferie zimowe już za nami, a w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudnikach upłynęły one pod znakiem kreatywnej zabawy. Realizowaliśmy je pod hasłem „ Zabawy w teatr, czyli baśnie inaczej….” i przeprowadziliśmy cztery spotkania warsztatowe.  Celem każdego z nich było przygotowanie improwizowanego przedstawienia, będącego inscenizacją jednej z klasycznych baśni. Zanim uczestnicy warsztatów wystąpili w spektaklu, własnoręcznie przygotowywali elementy scenografii, potrzebne rekwizyty i  kostiumy. Zazwyczaj były to charakterystyczne nakrycia głowy, które wystarczyły, by jednoznacznie skojarzyć małego aktora z daną postacią baśniową. Dzieci z łatwością odnajdywały się w rolach wróżek, księżniczek, krasnoludków, królów albo  królowych. Były spontaniczne i naturalne, a przy tym świetnie  się bawiły. Teatralne improwizacje odbywały się dwa razy w tygodniu  i wydaje się, że odkryliśmy przepis na udane przedstawienie. Trochę chęci, moc wyobraźni, nieco dobrego humoru i szczypta odwagi – to w zupełności wystarczyło, by zaistniał teatr.

Poza warsztatami teatralnymi przygotowaliśmy też w Rudnikach Kącik dla Najmłodszych Czytelników, w ramach którego zaproponowaliśmy  gry planszowe, puzzle, kolorowanki, zagadki i gry komputerowe.

Czytelnicze i plastyczne zabawy w czasie ferii odbyły się także w bibliotecznej filii w Żytniowie.  Zostały one zorganizowane we współpracy z biblioteką szkolną pod wspólnym hasłem      „ Ferie z niespodzianką”.  Dzieci uczestniczyły tu w rozwiązywaniu kalamburów, czytały książki i wykonywały projekt okładki jednej z lektur.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, uczestnikom zajęć w bibliotece za skorzystanie z naszej oferty, którą przygotowaliśmy dla Was na czas ferii.

Ferie w GBP w Rudnikach

 

 

Ferie w Filii w Żytniowie

 

 

Wersja XML