Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Spotkanie z przedsiębiorcami

We wtorkowe popołudnie 26 stycznia 2016 roku w Ośrodku Kultury w Rudnikach odbyło się spotkanie z przedstawicielami sfery biznesu z terenu gminy Rudniki. Spotkanie zainicjował wójt Andrzej Pyziak. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli również: Andrzej Buła – Marszałek Województwa Opolskiego, Roland Wrzeciono – Dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki z dwoma  przedstawicielami tejże instytucji, Norbert Hober ze Starostwa Powiatowego w Oleśnie, Krystyna Preś ze Stowarzyszenia „Oleski Koszyk” oraz Ewa Basińska z LGD „Górna Prosna”. Każdy z prelegentów przedstawił możliwości pozyskania środków finansowych na rozwój przedsiębiorstwa lub na rozpoczęcie działalności gospodarczej.  Przedsiębiorcy otrzymali w pigułce informacje o źródłach finansowych z różnych programów, w tym ze środków Unii Europejskiej. Przygotowane zostały przez pracowników urzędu gminy dla nich materiały z danymi teleadresowymi różnych instytucji okołobiznesowych wspierających i dających możliwości dofinansowania dla firm.

Wójt z panią skarbnik Beatą Wolf-Morawiak przedstawili sytuację finansową gminy za lata 2011-2015, dochody podatkowe, główne grupy wydatków i stawki podatkowe. W prezentacji wybrane zostały te informacje, które były istotne dla naszych przedsiębiorców.

Bardzo dobrym pomysłem okazała się możliwość indywidualnych konsultacji po spotkaniu. Zarówno przedstawiciele OCRG, jak i LGD „Górna Prosna” przeprowadzili wiele rozmów, dzięki czemu przedsiębiorcy mogli swoje pomysły skonsultować bezpośrednio z instytucjami finansowymi dającymi możliwości pozyskania środków na rozwój firm.

Dziękujemy wszystkim Przedsiębiorcom za  liczny udział w spotkaniu, a wzięło w nim udział 63 przedstawicieli firm. To spotkanie miało sens właśnie dzięki Waszemu zainteresowaniu tematem rozwoju przedsiębiorczości na terenie gminy Rudniki.

Składamy podziękowania również dla wszystkich prelegentów za ciekawe i wyczerpujące informacje.

 

 

Wersja XML