Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy zagrała w Rudnikach

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Po raz  24 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej  Pomocy. Rudniki grają z orkiestrą już 18 lat. Sztab gminny tradycyjnie mieścił się w Ośrodku  Kultury w Rudnikach. Obowiązki szefa sztabu sprawowała Janina Pawlaczyk. W szkołach podstawowych oraz w gimnazjum w Rudnikach odbyły się imprezy, podczas których licytowano gadżety WOŚP i inne przygotowane przez GOKSiR oraz szkoły i uczniów. W Gimnazjum Publicznym w Rudnikach licytowano również 2 torty ufundowane przez Cukiernię Grześ z Krzepic i Zakład Cukierniczy Marek Gagatek z Wielunia.

MIERZYMY WYSOKO to hasło 24. Finału. W sobotę na hali sportowej w Rudnikach zorganizowano, aż 4 turnieje w których wzięło udział 134 zawodników i zawodniczek grających w koszykówkę oraz halową piłkę nożną. Turnieje trwały 9 godzin, rozgrywając 36 pojedynków, strzelając 35 bramek, a do kosza piłka wpadała blisko 175 razy.

W niedzielę,10 stycznia, 40 wolontariuszy kwestowało na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Ogółem ze wszystkich imprez oraz zbiórki ulicznej w całej Gminie zebrano kwotę  17.432,70 zł  i  12,8 euro , w tym:

Gimnazjum Rudniki –      7.014,83 zł

PSP w Dalachowie –       2.717,43 zł

PSP w Jaworznie –         2.097,05 zł

PSP w Żytniowie –          1.952,84 zł

PSP w Cieciułowie –       1.539,85 zł

GOKSiR -                         2.110,70 zł

Największą zawartość gotówki w puszce kwestarskiej miała wolontariuszka Wiktoria Pinkos z Gimnazjum Publicznego w Rudnikach, która zebrała kwotę 869,84 zł.

Za ofiarowane pieniądze ,za wszelką pomoc w organizacji finału dziękujemy wolontariuszom, członkom sztabu, nauczycielom szkół uczestniczących w akcji oraz ludziom dobrej woli, którzy okazali wyjątkową hojność. To z nas wszystkich składa się ta niesamowita orkiestra. Za zebrane w trakcie finału pieniądze zostanie zakupiony specjalistyczny sprzęt do szpitali, z którego skorzystają dzieci i osoby starsze.
Jeszcze raz ogromne dzięki za XXIV Finał WOŚP. Sie ma !

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

 

Wersja XML