Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

XV Regionalny Przegląd Kolęd w Rudnikach

„Kolędy łączą pokolenia”

 XV Regionalny Przegląd Kolęd w Rudnikach

         6 stycznia w  Święto Trzech Króli, w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Rudnikach, wypełnionej przez widzów do granic możliwości, przez kilka godzin rozbrzmiewały piękne polskie kolędy i pastorałki.

         Na scenie zaprezentowało się ponad 180 wykonawców, zarówno zespoły , jak i soliści, w  wieku od „przedszkola do seniora”.

Przegląd rozpoczął  muzyczny  występ orkiestry dętej z Żytniowa.

Z kolei bardzo liczna grupa dzieci klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Dalachowie  zaprezentowała na scenie radosne, spontaniczne wykonanie kolęd i piosenek świątecznych. Po nich wystąpiły  siostry Karina i Monika Zając z Praszki, które zauroczyły publiczność świetnym, profesjonalnym wykonaniem kolęd.  Wspaniale zaśpiewała również  grupa „AVE ANIOŁY” ze świetlicy wiejskiej w Ganie. Oklaskom nie było końca. Radośnie kolędowały dwie grupy z Cieciułowa:  „Niezapominajki” z Parafii Miłosierdzia Bożego oraz „Gwiazdeczki” reprezentujące Publiczną Szkołę Podstawową.

 Gromkimi oklaskami publiczność nagrodziła prezentacje w  wykonaniu solistek z Gimnazjum Publicznego w Rudnikach: Moniki  Błach i Katarzyny Wilk, harcerzy 29 Szczepu „Barwne Iskry”  oraz  chóru z Byczyny. Przegląd tradycyjnie już zakończył występ zespołu „Rudniczanie”.

         Wszyscy wykonawcy uhonorowani zostali pamiątkowymi statuetkami i dyplomami które wręczyli :  Iwona Napieraj – Wicewójt  Gminy, ksiądz Krzysztof Błaszkiewicz patronujący przedsięwzięciu od  15 lat oraz  Janina Pawlaczyk – dyrektor Domu Kultury.

         Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Rudnikach.

 

 

Wersja XML