Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Rudniki Liderem w wykorzystania środków z PROW

Gmina Rudniki jest Liderem w Województwie Opolskim w wykorzystaniu środków
z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w latach 2007-2013. W ramach przypomnienia
z pozyskanych funduszy udało nam się wykonać kanalizacje w: Dalachowie, Jaworznie
i Rudnikach, wyremontować prawie wszystkie strażnice OSP, odnowić
i wyposażyć bibliotekę w Rudnikach wraz z Galerią Osobliwości Przyrodniczych. Ponadto powstały 3 siłownie zewnętrzne, przeprowadziliśmy szkolenia dla przedsiębiorców w zakresie rozwoju gospodarczego oraz wiele innych drobnych, ale równie znaczących dla mieszkańców projektów.

10 czerwca 2015 roku w Prószkowie wójt Andrzej Pyziak uczestniczył w konferencji podsumowującej PROW i odebrał statuetkę oraz dyplom dla gminy Rudniki jako LIDERA w wykorzystaniu środków UE. Jest to uwieńczenie wielu lat naszej pracy. Sukces ten przekłada się jednak na nas wszystkich tj. pracowników urzędu, wójta, radnych, a przede wszystkim Mieszkańców, którym dzięki wielu zrealizowanym inwestycjom będzie żyło się lepiej w naszej gminie. Nie wolno nam pominąć przy tej okazji faktu, że dzięki tym właśnie funduszom z PROW Gmina Rudniki ma o wiele większe możliwości finansowe, a dzięki temu zmieniła się znacząco, o czym szybko zapominamy lub nie zwracamy na to uwagi.

Przed nami nowa perspektywa finansowa UE 2014-2020 znacznie trudniejsza, jednak będziemy starać się wykorzystać wszystkie pojawiające się możliwości współfinansowania prorozwojowych przedsięwzięć w naszej gminie.

Razem z nami w konferencji podsumowującej PROW w Prószkowie uczestniczyła również LGD Górna Prosna, która otrzymała podziękowanie od Marszałka Województwa Opolskiego za realizację wielu ciekawych projektów na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.

Wspominamy o tym fakcie dlatego, że to właśnie Gmina Rudniki była koordynatorem pierwszych projektów realizowanych w ramach programu Leader+ i to my zainicjowaliśmy pierwsze działania wspólne dla gmin: Radłów, Gorzów Śląski, Byczyna, Praszka i Rudniki.

Jesteśmy dumni z wyróżnień jakie otrzymaliśmy zwłaszcza, że konkurencja na 72 gminy w Województwie Opolskim jest bardzo duża.

 

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Wersja XML