Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Zdrowo, radośnie, rodzinnie

Brak opisu obrazka

25 maja 2013 roku w ramach wieloletniej współpracy z Mikroregionem Mostenka doszło do kolejnej wizyty naszych południowych sąsiadów w Gminie Rudniki. Jej powodem była realizacja wspólnego, polsko-czeskiego projektu „Zdrowo, radośnie, rodzinnie”. Jak sama nazwa wskazuje projekt upowszechniał aktywność ruchową i zdrowe odżywianie czyli promował zdrowy tryb życia.

W pierwszym dniu uczestnicy projektu rywalizowali m.in. w konkursie na najlepszą sałatkę owocową. Cztery grupy pięcioosobowe przygotowały sałatki owocowe, które następnie oceniała niezależna komisja. Brała ona po uwagę nie tylko walory smakowe ale również aspekty wizualne. Zwycięzcą konkursu, został team z Czech. Następnie wszyscy mieszkańcy partnerskich regionów wzięli udział w marszu nordic walking. Liczna bo aż 50-osobowa grupa przemierzyła trasę Rudniki-Młyny-Odcinek-Łazy. Punktem docelowym wędrówki był „Zielony klub” w miejscowości Łazy, w którym nie zabrakło śpiewu, muzyki i zabawy. Przy ognisku integracyjnym i miłej atmosferze nawiązywano nowe znajomości.

W drugim dniu cała grupa udała się na boisko sportowe ORLIK w Rudnikach. Tam przeprowadzana została profesjonalna rozgrzewka pod okiem animatora sportu. Bogdan Pawlak zwracał szczególną uwagę na poprawność wykonywanych ćwiczeń dzięki którym  uniknąć możemy bolesnych kontuzji, ale również podnieść wydolność organizmu i skuteczność wykonywanych ćwiczeń. Po półgodzinnej rozgrzewce uczestnicy projektu wzięli udział w konkurencjach sportowych: strzał piłką do celu, rzut do kosza. Na zakończenie zmagań związanych z aktywnością ruchową rozegrano mecz siatkówki, pomiędzy reprezentacjami Polski i Czech. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie odnowionej Galerii Osobliwości Przyrodniczych w Rudnikach - wystawy skamieniałości. W sali multimedialnej przedstawiono prezentację nt. zdrowego trybu życia, czyli jak należy postępować aby zdrowym być. Dzień pełen wrażeń i emocji zakończyła premiera filmu edukacyjnego „Rudniki kryją cenne skarby”. Swoją sprawność fizyczną grupa sprawdziła podczas XIX Ogólnopolskiego Biegu Masowego „Pętla Rudnicka” w po raz pierwszym zorganizowanym  mraszu nordic walking.

Realizacja projektu przyczyniła się do podniesienia poziomu wiedzy w zakresie sportu, aktywnego trybu życia. Poprzez zdrową rywalizację w duchu fair-play dzieci oraz dorośli nawiązali nowe kontakty i znajomości. Powyższy projekt zapoczątkował nowy rozdział na polu polsko-czeskiej współpracy.

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka  

 

Wersja XML